ELS GRUPS A I B DE LA CATEGORIA ABSOLUTA OBREN DEMÀ LA COMPETICIÓ A LA CAPITAL DEL ROSELLÒ
EL MARC INCOMPARABLE DEL CASTELLET SERÀ L'ESCENARI QUE ACOLLIRÀ LES 43 COLLES PARTICIPANTS, ON TAMBÉ S'INICIARÀ EL CAMPIONAT TERRITORIAL GIRONÍ
EL MARC INCOMPARABLE DEL CASTELLET SERÀ L'ESCENARI QUE ACOLLIRÀ LES 43 COLLES PARTICIPANTS, ON TAMBÉ S'INICIARÀ EL CAMPIONAT TERRITORIAL GIRONÍ
PER PRIMERA VEGADA UN CONCURS OFICIAL DEL CAMPIONAT DE CATALUNYA TRASPASSA ELS PIRINEUS
CAMPIONAT DE CATALUNYA 2015
CATEGORIA GRAN
Amb les
reincorporacions de les colles Violetes del Bosc i Antaviana, que no
participaren l’any passat, tenim enguany una competició amb 13 colles.
Aquesta
temporada, el campionat es divideix en
dues divisions: la 1ª està formada per les 6 primeres classificades de
l’any passat i la 2ª les 7 restants.
Així, tenim 2 grups inicials que ballaran dos concursos, d’on sortirà una classificació. En el Grup A, les tres primeres colles es classificaran directament a la Final A i les restants hauran de ballar un fase de repesca.
Així, tenim 2 grups inicials que ballaran dos concursos, d’on sortirà una classificació. En el Grup A, les tres primeres colles es classificaran directament a la Final A i les restants hauran de ballar un fase de repesca.
En el grup B,
seràn les 4 primeres les que passaran a la repesca, que consta de 2 concursos.
Les tres últimes aniran directament a la Final B.
Tant la Final
A com la B consta de 4 concursos, finalitzant el campionat a la ciutat de Balaguer
el 8 de novembre.
CATEGORIA ALEVÍ
•SEMI-FINAL:
20 de setembre de 2015 a Sitges
•FINAL:
15 de novembre de 2015 a Valls. (Només les 3 primeres colles)
•Colles inscrites (inscripcions obertes
fins el 30 de Juny):
DIMONIETS
|
Lleida
|
TRAPELLES
|
Sabadell
|
XERINOLA
|
Tarragona
|
CATEGORIA INFANTIL
La 1ª Fase consta de 4 concursos: Lleida, 10 de
maig, Cardedeu, 21 de juny, Sitges, 20 de setembre i El Vendrell, 11 d’octubre.
La
Final, amb només 3 colles, serà Valls el 15 de novembre
CATEGORIA JUVENIL
La 1ª Fase consta de 4 concursos: Sabadell, 10
de maig, Reus, 21 de juny, Vic, 11 de juliol i Torroella, 20 de setembre.
La
Final, amb només 3 colles, serà Valls el 15 de novembre
LES
COLLES
|
|
CREIXENT
|
Canet
de Mar
|
ESTEL
DE LES GAVARRES
|
Cassà
de la Selva
|
GUSPIRA
|
Lleida
|
JOVES
LAIETANS
|
Barcelona
|
MONTGRÍ
2000
|
Torroella
de Montgrí
|
NOVA
TARRAGONA DANSA
|
Tarragona
|
CATEGORIA DE VETERANS
De la mateixa
manera que les colles grans, el campionat es divideix en dues divisions: la 1ª està formada per les 5
primeres classificades de l’any passat i la 2ª les 4 restants.
Així, tenim 2 grups inicials que ballaran dos concursos, d’on sortirà una classificació.
Així, tenim 2 grups inicials que ballaran dos concursos, d’on sortirà una classificació.
En el Grup A,
les dues primeres colles es classificaran directament a la Final A i les restants
hauran de ballar un fase de repesca.
En el grup B,
seràn les 3 primeres les que passaran a la repesca, que consta de 2 concursos.
L’última anirá directament a la Final B.
Cap comentari:
Publica un comentari a l'entrada